Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Slovák + austrálska živnosť


Zdravím,
potreboval by som usmerniť v nasledovnom prípade, kombinácia príjmov FO
klientka doštudovala v Austrálii … na SK prenajíma byt … toto je klasika… toto teraz neriešim, uvádzam len ako informáciu… – mala aj slovenskú živnosť tú už dávnejšie zrušila….

Teraz podstata:
Aktuálne má vybavenú Austrálsku živnosť … dane a odvody platí v Austrálii, tam bude robiť daňové priznanie…
V Austrálii je zdaňovacie obdobie od júna do júna … a daňove priznanie sa podáva až v októbri… aspoň takúto informáciu mi poskytla…
Cez austrálsku živnosť ide vydávať e-book ktorý bude volne dostupný… slovenská verzia aj anglická verzia + tlačená podoba knihy… (tlačená verzia pôjde na predaj len cez agentúry, tá nebude voľne dostupná…)
– všetko to bude riešené cez austrálsku živnosť…

Otázka je na skĺbenie príjmov: prenájom na SR + Austrálska živnosť…
(stredisko záujmov je v Austrálii, na SK len prenajíma nehnuteľnosť)
Akou formou toto riešiť, lebo keď by som aj na SR dal predĺženie lehoty na podanie… tak ku dňu uzávierky 30.09. ešte stále nebudem mať pravdepodobne podklady z uzávierky daňového priznania v Austrálii + na ktoré aspekty a legislatívne obmedzenia v tomto prípade si dať pozor, čo sledovať aby to bolo legislatívne v poriadku…

Ďalšia otázka súvisí skôr s DPH a MOSS schémou, či tento príjem (predaj ebook) slovenským zákazníkom… prípadne iným zákazníkom v jednotlivých členských štátoch podlieha schéme a evidencii DPH…

Vopred ďakujem za odpoveď a usmernenie.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom