Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prvé DP k DPH podané na výzvu správcu dane


Ak budem začínajúcemu platcovi DPH podávať DP k DPH až na výzvu správcu dane podľa §15 odst. 2, zákona č. 563/2009 a toto DP k DPH je s nadmerným odpočtom, môže mi správca dane na tento nadmerný odpočet siahnuť a nevyplatiť ho? Žila som totiž v predstave, že subjekt je platcom DPH od 1.11.2020. Nebude lepšie podať toto prvé DP k DPH nulové a požiadať o NO až v novembrovom DP k DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom