Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Príjem z reklamy


SZČO má na svojej stránke reklamu inej firmy zo Španielska, za čo dostáva zaplatené. Za rok 2021 nemal žiadny príjem vyplatený, len platil odvody. Faktúra je vystavená 02.01.2022, kedy si dal vyplatiť celú sumu, na ktorú mal nárok, na účet. V popise faktúry je text: ExoClick – Platba 1 687,24 € za obdobie od 2011-01-01 do 2021-12-26. Podľa mňa je tam preklep a je to za obdobie celého roka 2021. Problém mám s tým, že kedy reálne to bude daňový príjem a kedy podá súhrnný výkaz, pretože nárok na tie peniaze vznikali počas roka – podľa klikov na reklamu na jeho stránke, ale ako SZČO má úhradu na účte až v roku 2022 aj faktúra je až v r. 2022 vystavená. Podľa mňa – SV podá za 4.Q/2021 dodatočne, registruje sa podľa § 7a, aj keď po lehote a danú sumu zdaní v r. 2022, kedy ju dostal na účet. Je moja úvaha správna?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom