Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prevzatie záväzku pri kúpe spoločnosti


Jediná spoločníčka spoločnosti A (s.r.o.) predala svoj 100%tný podiel inej spoločnosti B (a.s.). V spoločnosti A bol na účte 479 záväzok voči bývalému spoločníkovi 500 000,- EUR. Predajná cena bola stanovená na 200 000,- EUR s podmienkou, že spoločnosť B prevezme aj ten záväzok a spolu vyplatí 700 000,- EUR. Čo sa aj stalo.
My sme to zaúčtovali tak, že účet 479 sa v spoločnosti A len preklasifikoval (analyticky) a záväzok tým pádom už nebol evidovaný voči bývalému spoločníkovi, ale voči spoločnosti B, ktorá nás vlastní. A následne spoločnosť B voči nám (ovládanej spoločnosti A) eviduje pohľadávku.
Mohli by ste ma prosím usmerniť, či je to správne, alebo je postup iný?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom