Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prerušenie živnosti a uplatnenie daňových odpisov


Ako správne účtovať prerušenie živnosti na obdobie od 01.01.2020 do 19.02.2020 a potom od 11.3. 2020 do 10.3.2021. Potom je zas na mesiac obnovená živnosť. Vlastne každoročne na čas do podania daňového priznania obnoví činnosť. Počas obdobia obnovenia živnosti aktívne vykonáva podnikateľskú činnosť. Môžem pohyby na BU, úhrady pohľadávok a záväzkov účtovať za celý rok v časovom slede? Daňový odpis môžem uplatniť?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom