Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenos daňovej povinnosti a hnojivá


S.r.o., riadny platiteľ DPH, nakupuje tovar z ČR a ďalej ho predáva. Konkrétne ide o produkt „prospešné mykohízne huby pre rastliny“ (slúži ako hnojivo pre rastliny, na podporu uchytenia a rastu, lepšej odolnosti voči suchu, vyšší počet kvetov a plodov, nižšia potreba hnojenia).

Zloženie: prírodné ílové nosiče, 5 druhov mykohíznych húb, prírodné zložky podporujúce mykohízu (humáty, mleté horniny, výťažky z morských organizmov), biologicky rozložiteľný polyakrylamid.

Je možné pri predaji na vystavených faktúrach uplatňovať prenos daňovej povinnosti podľa § 69 odst. 12, písm f) zákona o DPH?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom