Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom vozidla od FO


Fyzická osoba prenajme svoje vozidlo právnickej osobe (sro) a v zmluve sa dohodnú, že všetky náklady súvisiace so servisom a udržiavaním vozidla bude znášať právnická osoba. Dohodnú sa tiež na tom, že vozidlo môžu využívať aj zamestnanci firmy. Za prenájom si fyzická osoba zinkasuje každý mesiac 100 eur.
1) Aký daňový výdavok si môže uplatniť právnická osoba vo svojom účtovníctve? Ide najmä o nájomné, servis vozidla, daň z motorových vozidiel a PHM? Musí viesť knihu jázd?
– Môže právnická osoba takéto prenajaté vozidlo využívať aj na vyplácanie cestovných náhrad zamestnancovi a využívanie vozidla takýmto spôsobom?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom