Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Preddavky DzP PO v r. 2020


Chceme si ujasniť postup pri platení preddavkov podľa súčasne platných zákonov. V r. 2018 sme mali daňovú povinnosť 4 270 €, v r. 2019 sme teda platili Q-preddavky. Podali sme daňové priznanie za rok 2019 do 31.03.2020, kde nám vyšla daň.povinnosť 2.350 €. Platíme v r. 2020 Q-preddavky podľa roku 2018 – aj keď daň.povinnosť nepresiahla 5.000€? Stretávame sa s rôznymi názormi a nevieme ako sa zariadiť.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom