Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj pozemku a dph


Sro predáva stavebný pozemok v územnom pláne obce určený na výstavbu, druh pozemku orná pôda. V okolí pozemku sú postavené rodinné domy. Pozemky boli nadobudnuté pred viac ako 5 rokmi čiastočne FO a čiastočne PO.

FO na jednej časti zrealizovala výstavbu RD ktorý používa ako súkromná osoba, následne odčlenil 3 časti pozemku geometrickým plánom a predáva tieto 3 časti ako stavebné pozemky nasledovne:
1. časť predáva ako sro s DPH,
2. časť predáva ako FO bez DPH,
3. časť predáva ako sro s DPH.

Postupuje správne?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom