Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj nehnuteľnosti s pozemkami


Uzavretá kúpna zmluva – dátum uzatvorenia 02.04.2020, s povinnosťou vystaviť faktúru do 10 dní od podpisu zmluvy.
Dátum prevzatia nehnutelnosti a hnutelnosti je v zmluve 01.05.2020. Dátum prvej splátky KZ je 14 dní od podpisu.
Moja otázka – kedy vzniká predávajúcemu daňová povinnosť ? Faktúru vystavím 10.4. s dátumom dodania 01.05.
a k prijatej splátke vyhotovím daňový doklad dňom prijatia. Zároveň DPH odvediem v zdaňovacom období apríl (z prijatej platby) a ostatnú časť DPH v máji (dňom prevzatia). Uvažujem správne ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom