Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Použitie sociálneho fondu a zdaňovanie plnení z pohľadu zamestnancov


Rada by som sa poradila, na čo všetko môže zamestnávateľ použiť Sociálny fond (okrem financovania stravných lístkov nad rámec), tak, aby to bolo daňovo uznané a zároveň, aby to nebol zdaniteľný príjem pre zamestnancov.
Je teda možné tento Sociálny fond použiť aj inak ako na financovanie stravných lístkov, alebo finančného príspevku, ale za rovnakých podmienok (teda daňový náklad a nezdaniteľný príjem u zamestnancov)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom