Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poskytnutie náhradného zájazdu a vrátenie zálohy z pohľadu DPH


Cestovná kancelária v súlade s § 33a zákona č. 170/2018 Z.z. o zájazdoch poskytuje za neuskutočnené zájazdy z roku 2020 niektorým klientom v roku 2021 náhradné zájazdy, a niektorým klientom bude do 14.09.2021 vracať zálohy. Ako má postupovať v týchto prípadoch z pohľadu DPH v roku 2021? Základ dane a DPH podľa § 65 ods. 11 písm. b) zákona o DPH v roku 2020 nestornovala. Ako má tieto transakcie zaúčtovať v podvojnom účtovníctve?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom