Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poistná udalosť oprava vozidla v zahraničí a prenos daňovej povinnosti


Náš zahraničný obchodný partner z Rakúska , platiteľ DPH, pre nás, ako spoločnosť vykonávajúcu medzinárodnú kamiónovú prepravu , platiteľa DPH, vykonáva opravy ťahačov z titulu poistných udalostí vzniknutých v zahraničí, tieto poistne udalosti potom nahlasujeme do poisťovne a tá nám na základe predložených dokladov preplatí poistnú udalosť, fakturuje nám bez DPH a tvrdí nám , že tieto faktúry nemajú byť uvádzané v našom kontrolnom výkaze a nemáme ich samozdaňovať. Podľa môjho názoru nemá pravdu, lebo nič som v zákone o DPH nenašla.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom