Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Platenie preddavkov na DPPO 2020


Prosím vedeli by ste mi poradiť ako platiť preddavky na DPPO? Daňové priznanie DPPO za rok 2019 bolo podane do 31.03.2020. Vyšli by nám platiť nižšie preddavky na DPPO oproti roku 2019. Za 01-03/2020 sme platili po starom, ale akú sumu mame zaplatiť na preddavky za mesiac 04/2020?

Prosím Vás ako je to s FO? Podala daňové priznanie za rok 2019 do 31.03.2020. Z nového DP jej nevzniká povinnosť platiť preddavky na daň… v minulom roku platila dosť vysoké preddavky. Ako ma teraz postupovať?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom