Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Platby cez portál B2B pneu


Klient je členom portálu B2B pneu, cez ktorý objednáva tovar. Platba prebieha prostredníctvom platobného styku Cash on B2B. Z bankového účtu spoločnosti robí prevody – vklady na túto „peňaženku“, kde potom následne urobí objednávku, odpíšu sa prostriedky – ako zálohová platba a následne je vystavená faktúra, v ktorej je uvedená forma úhrady cash on B2B. Nejedná sa o virtuálnu peňaženku vzhľadom na to, že finančné prostriedky z účtu spoločnosti reálne odchádzajú. Ako sa postaviť k účtovaniu týchto platieb. Mám to chápať ako keby to bol nejaký druh banky, prípadne pokladne a urobiť analytiku, alebo zúčtovavať to formou zálohy, prípadne to evidovať ako virtuálnu menu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom