Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oznámenie od dodávateľa o zmene údajov


Obdržali sme doklad od dodávateľa – oznámenie č.1/2021 o zmene údajov na faktúre. Dodávateľ nám na pôvodnej faktúre uviedol nesprávne údaje ako sú IČO, IČ DPH, DIČ a v tomto oznámení sa odvoláva na pôvodnú faktúru, že uviedli nesprávne údaje a uvádza správne údaje. Čo mne ako odberateľovi vyplýva z takéhoto dokladu, kde sa zákl.dane, daň nemenia? Treba doklad evidovať v číselnom rade pre faktúry, dať do KV alebo stačí takýto doklad priložiť k pôvodnej FA? DPH sme si odpočítali v mesiaci, kedy bola pôvodná faktúra (nevšimla som si nesprávne údaje).

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom