Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


OSS popri registrácii k DPH v Nemecku


E-shop firma kvôli prekročeniu prahovej hodnoty v minulosti sa musela zaregostrovať ako platiteľ dph v Nemecku, má nemecké dph číslo. Podáva DP k DPH v Nemecku, platí DPH do Nemeckého ŠR. Zaregistrovala sa k 1.7.2021 do OSS systému. Môže mať dvojitú registráciu, alebo tú nemeckú musí zrušiť? Firme naďalej by vyhovovalo podávať DPH priznania v Nemecku, vystavovať faktúry nemeckým občanom s nemeckým dph číslom a ostatné EU štáty riešiť cez daňové priznanie cez OSS. Je to možné prosím? Podľa názoru FS je to možné, ale podľa výkladu daňového poradcu nie.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom