Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


OSS – dodanie služby podľa par. 16 ZDPH inej Slovenskej firme


Dobrý deň, Slovenská firma A poskytuje služby s miestom plnenia podľa paragrafu 16 ZDPH v Nemecku (stavebné práce nehnuteľnosť) inej Slovenskej firme B, ktorá ale nemá pridelené Nemecké IČ DPH. Doteraz to bolo tak, že Slovenská firma A sa v takom prípade musela (po splnení zákonných podmienok platných v Nemecku) registrovať pre DPH v Nemecku. Teraz ale je možnosť využiť schému/systém OSS. Len nie som si istý či aj v tomto prípade. V zákone sa totiž hovorí, že OSS môžu využiť len firmy poskytujúce služby nezdaniteľným osobám. Možno teda podľa vás považovať Slovenskú firmu B , ktorá nie je registrovaná pre DPH v Nemecku aj keď by mala byť za nezdaniteľnú osobu a využiť tak systém OSS ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom