Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Organizačné zmeny v s.r.o.


Majoritný spoločník s.r.o. plánuje v s.r.o. nasledovné zmeny: t.č. majoritný /70% /spoločník je jediným konateľom spoločnosti. Spoločníkmi sú 10%,10%,10%,70% spoločník a jeho 3 deti.
Z dôvodu pokročilého veku plánuje preniesť konatelstvo na 3 deti a 2 zaťov, t.j. spolu by boli piati. Spoločníkom vo výške 70% by zatiaľ zostával a zachoval by sa podiel na ZI pre jeho 3 deti vo výške á 10%. Z konateľov má vytypovaných dvoch zo svojich detí, ktorí by spoločne podpisovali a uzatvárali zmluvy s obchodnými partnermi.
Otázka: čo sa týka spoločníkov: akú rozhodovaciu silu má v spoločnosti štruktúra spoločníkov, či môžu zvolávať valné zhromaždenie pri každom vážnom uzatváraní a podpisovaní obchodných kontraktov a či majoritný spoločník so svojim 70% podielom na ZI môže odhlasovať resp. neodhlasovať prípadný obchodný kontrakt? Zatiaľ každý spoločník má toľko hlasov, aký ma podiel na ZI. Je možné zmeniť váhu hlasov oproti %-nemu podielu spoločníkov na ZI?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom