Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oneskorené dodanie faktúry z EU – samozdanenie


Ako postupovať v prípade, že faktúra z EU príde už po podaní DP k DPH za dané obdobie. Je možné faktúru z EU, ktorá podlieha samozdaneniu v SR u platiteľa DPH, posunúť na ďalšie zdaňovacie obdobie, alebo je nutné podať dodatočné DP k DPH za obdobie, ktorého sa faktúra z EU týka. Pýtam sa preto, lebo nárok na odpočet DPH je možné posunúť na iné zdaňovacie obdobie, ale DPH na výstupe nie je možné posúvať a je nutné podávať dodatočné DP k DPH. Ale ako to je pri samozdanení ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom