Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oneskorená registrácia DPH a postup pri fakturácii s prenesením daňovej povinnosti pri stavebnej činnosti


Fyzická osoba (SZČO) sa musí oneskorene registrovať na DPH. Postup a lehoty sú mi jasné. Jedná sa o stavebnú činnosť, ktorá sa fakturuje s prenesením daňovej povinnosti. Chápem tomu dobre, že SZČO vystaví dobropisy na pôvodné faktúry, následne vystaví nové faktúry, kde sa iba pridá poznámka „prenesenie daňovej povinnosti“ a mimoriadne daňové priznanie sa podá nulové, keďže tieto faktúry nevstupujú do daňového priznania a ani daň na vstupe nemal žiadnu, keďže si uplatňuje paušálne výdavky?

Ako sa následne sleduje obrat na účely DPH? Odo dňa kedy mal byť registrovaný alebo odo dňa oneskorenej registrácie?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom