Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Občianske združenie a použitie 2 %


Aké sú lehoty zo zákona a účel použitia 2 % dane? OZ v roku 2019 prijalo 3 385 € z 2% dane (z podaných DP za rok 2018) a v roku 2020 sumu celkom 1 823 €. Prosíme, dokedy musí použiť 3 385 € na účely v zmysle štatútu OZ a dokedy musí zverejniť účel použitia prostriedkov vo vestníku? Aký bude osud peňazí, ak ich OZ nepoužije do lehoty (čo ešte nevieme dokedy musí). Keď sa pozeráme na štatút OZ, žiaľ zatiaľ je problém ich použiť, nakoľko OZ je založené na vzdelávanie v kultúre starých tradícií, čo vzhľadom na súčasnú covid situáciu nedokážeme zabezpečiť. Ak by sme teraz rozšírili predmety štatútu, mohli by sme financie použiť na terajšie zadefinované účely? Môžu sa financie použiť aj na režijné výdavky (napr. papier, energia, prenájom, odmena členom orgánu, rozdávanie mikulášskych darčekov deťom-v zmysle zachovávania starých tradícií). Finančný dar chorému dieťaťu napr na vozík obstojí? Bola by veľká škoda nepoužiť prostriedky a vrátiť ich do ŠR. Prosíme, poraďte nám. Teda lehoty použitia obdržaných prostriedkov v roku 2019 a v roku 2020 sú aké, a kedy je povinnosť zverejnenia?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom