Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nelegálne zamestnanie


Z inšpektorátu práce bola vykonaná kontrola v spoločnosti, kde pracovali ženy na základe pracovnej zmluvy. Do zamestnania nastúpili v ten deň. Prihlášky do SP a ZP boli zaslané do 8 dní od nástupu do práce. Inšpektorát obdobie od nástupu do práce do dňa nahlasovania zamestnancov do SP a ZP považuje za nelegálne zamestnávanie a udelilo pokutu 6 tis. eur.
Ako je to teda prosím: Zákon o SP a ZP dovoľuje nahlasovanie zamestnancov do 8 dní a inšpektorát práce tvrdí, že majú byť nahlásené deň pred nástupom do práce. Ak nenastupujú, treba zrušiť prihlášky.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom