Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Náklady na investície (budovu), o ktoré sa ešte len bude žiadať


Ako postupovať pri nákladoch, ktoré sa vynakladajú k žiadosti o dotáciu, ktorá ale nemusí byť schválená. Musí tam byť však projekt (čiže DFA za služby za projekt), stavebné povolenie a pod.. Potom sa podáva žiadosť, ktorá môže ale nemusí byť schválená. Akým spôsobom účtovať o týchto nákladoch? Na aké účty? Ako sa s tým vysporiadať účtovne? Teraz. Po schválení. Alebo po neschválení. Ide o 2 rôzne zdaňovacie obdobia. Náklady časť v jednom roku. Žiadosť v ďalšom roku.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom