Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Nadobudnutie mobilného domu v Chorvátsku – režim reverse charge – samozdanenie


S.r.o. platiteľ DPH nadobudla tovar pod slovenským IČ DPH – mobilný dom na podvozku (modulárny) drevostavba – od slovinskej firmy platiteľ DPH v Slovinsku. Mobilný dom bude od slovinskej firmy dodaný priamo na miesto dodania – Chorvátsko. Účel použitia je následný prenájom. Faktúra od slovinského dodávateľa je s prenosom DPH. Má nárok slovenský odberateľ na samozdanenie, t.j. odviesť a zároveň si aj uplatniť DPH z tejto transakcie? Prípadne vyplýva z tejto transakcie povinnosť slovenskému odberateľovi registrovať sa na IČ DPH v Chorvátsku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom