Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Miesto dodania služby v súvislosti s papierenským strojom.


Slovenský platiteľ DPH vykonal pre odberateľa v Nemecku – tiež platiteľ DPH služby/práce a to: premeranie rozmerov jednej časti papierenského stroja a následne zapísanie do výkresovej dokumentácie. Papierenský stroj sa nachádza na území SR. Nemecký odberateľ sa nemohol sám dostaviť na premeranie do SR, preto požiadal o premeranie a zapísania nameraných hodnôt sprostredkovane našu spoločnosť (zabezpečujeme iba údržbu a opravy papierenských strojov, nie sme ich vlastníkom).

Mám postupovať v tomto prípade pri určení miesta dodania služby podľa základného pravidla § 15 ods. 1 zákona o DPH alebo sa už jedná o službu vzťahujúcu sa na nehnuteľnosť podľa § 16 ods. 1 zákona o DPH a DPH odvediem v SR?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom