Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Miesto dodania služby – účasť na online vzdelávacom podujatí


Môj klient (nezriadený na podnikanie – túto info uvádzam aby som poukázal na nespravodlivosť DPH) je zdaniteľná osoba registrovaná podľa § 7a. Klient kúpil v decembri 2020 pre svojich pracovníkov účasť na konferencii, ktorá sa koná vo februári 2021 vo Veľkej Británii. Organizátor podujatia vyfakturoval môjmu klientovi účastnícky poplatok v decembri 2020, poplatok bol v decembri 2020 aj uhradený.

Vzhľadom ku korone sa konferencia bude konať online. A tu je moja otázka. Je miesto dodania služby podľa § 16 ods. 3. vo Veľkej Británii, kde je miesto podujatia, alebo podľa § 15 na Slovensku, keďže je to online konferencia? Vopred Vám ďakujem za Váš odborný názor a usmernenie k plateniu DPH z tohto nákupu.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom