Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Krádež dlhodobého hmotného majetku – motorového vozidla


Klient/autopožičovňa/ – v máji 2017 mu ukradli auto, teda „dobrovoľne“ odovzdal auto na základe nájomnej zmluvy klientovi, samozrejme auto nevrátili, a tak klient podal trestné oznámenie, ja som v okamihu oznámenia /ústneho/ pozastavil odpisy na predmetné MV, 27.12.2018 prišlo Uznesenie z OR PZ, že prerušuje konanie, lebo sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie voči konkrétnej osobe. Mali sme v roku 2017 – zostatkovú cenu MV naúčtovať na 549 nedaňovo a v roku 2018 zostatkovú hodnotu naúčtovať ako odpočítateľnú položku na základe uznesenia? A kedy bolo potrebné odviesť DPH, čo teraz hrozí ak by sme podávali dodatočné daňové priznanie k Dani z príjmov PO za rok 2017 a 2018, plus dodatočné DPH – odvedenie DPH z titulu krádeže MV.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom