Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Fotovoltaická elektráreň


Klient nadobudol v roku 2023 – konečná faktúra je 3.11.2023 – fotovoltaickú elektráreň – FVE.
S akým dátum zaradiť FVE z obstarania do majetku a začať účtovne/daňovo odpisovať?
Fotovoltarika zatiaľ nie je uvedená do prevádzky a teda ju ešte nemá klient zaregistrovanú. Akonáhle bude funkčná tak to bude zrealizované. Je montovaná dodatočne, nerealizovala sa spolu so stavbou budovy.
Čo sa týka druhu majetku – aké je správne zaradenie do odpisových skupín: Fotovoltaické panely – odpis skupina 2, Menič prúdu – odpisová skupina 3 a Nosná konštrukcia spojená pevne so strechou – odpisová skupina – odpis spolu s budovou / TH ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom