Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Faktúra za prepravné služby odberateľovi z krajín mimo územia EU


Klient (slovenská prepravná spoločnosť – platiteľ DPH) vystavil odberateľovi zo Švajčiarska faktúru za prepravu tovaru , ktorého preprava začínala na území SK a končila na území ČR. Ide o tovar, ktorý si odberateľ zakúpil z krajiny mimo územia EÚ (UA), teda služba bola poskytnutá priamo vývozcovi tovaru. Mám informáciu o tom, že tovar bude prepravený do Švajčiarska prípadne do PL.

Klient na faktúre uviedol § 47 zákona o DPH – oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb. Je to takto v poriadku?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom