Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Faktúra z Wolt Slovensko


Sme reštaurácia, ktorá využíva služby spoločnosti Wolt Slovensko na donášku jedál. Máme od tejto spoločnosti doručenú faktúru za províziu z doručenia v sume 35,91 €. Súčasťou tejto faktúry je Výplatná správa, v ktorej je uvedená hodnota predaného tovaru v sume 119,70 €. Spoločnosť Wolt Slovensko nám poukázala na účet rozdiel v sume 83,79 €, čiže si automaticky províziu stiahli (tá je v sume 25% z hodnoty predaného tovaru). Viete mi prosím poradiť akým zápisom zaúčtujem faktúru a výplatnú sumu, ktorú sme prijali na účet?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom