Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Elektromobil a náklady


Spoločnosť s.r.o., platiteľ DPH, obstarala elektromobil, ktorý bude využívať pri svojej činnosti. Može si do nákladov zaúčtovať kúpu wallboxu, ktorý nainštalovala na dom, resp. rozostavanú stavbu? Ako má preukazovať spotrebu elektrickej energie, ak v technickom preukaze je uvedený výkon? Aké náklady si môže uplatniť? Vlastníkom rozostavanej stavby je súkromná osoba. Zmluva o dodávke elektriny je na súkromnú osobu, ako aj nákup fotovoltaického systému.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom