Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


E-shop a vznik daňovej povinnosti pri dodaní tovaru z pohľadu DPH


Firma s.r.o (platiteľ DPH) na základe objednávky zabalí balík v ktorom je tovar. Balík odnesie na poštu napr. dňa 21.01.2022 – 3 balíky, 22.01.2022 – 4 balíky, 23.01.2022 – 1 balík atď. a označí platenie dobierkou. Tovar si odberatelia prevezmú – majú čas 15 dní. Do schránky firmy príde oznámenie – lístok o prevzatí eur. Zamestnanec ide na poštu a na pošte prevezme peniaze za doručené balíky, ktoré boli poslané v rôzne dni. Na doklade z pošty, ktorý prevezme zamestnanec, je dátum podania balíkov na pošte 21.01.2022, 23.01.2022 jednotlivo a úplne dole je dátum prevzatia eur z pošty 01.02.2022. Nechodíme každý deň vyberať peniaze. Tovar z 22.01 ešte prevzatý nebol. Na doklade je viac dátumov podania balíkov. Nemáme v tom celkom jasno kedy máme uviesť dátum vystavenia a dodania na faktúrach? V balíkoch sú dodacie listy.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom