Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DzMV – zánik DP 2019 vz. 2020


S.r.o. má v majetku (na 022) 5 automobilov. Na dve z nich sme k 31.12.2016 oznámili zánik DP k DzMV. Na tretie sme oznámili zánik k 31.12.2018. Tieto tri autá sa skutočne nepoužívajú na podnikanie (sú len v stave).

Podľa nového zákona k DzMV pre r.2020 je už konkrétne špecifikované, že ak je o aute účtované, je predmetom DzMV. Znamená to, že za r.2020 treba podať DP za všetkých 5 automobilov?
Ako to bolo v r.2019? Malo sa podať tiež za všetky alebo len za tie, ktoré boli skutočne použité na podnikanie?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom