Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


DPH z tovaru poskytnutého za účelom prezentácie firmy formou výhry


Sme slovenská spoločnosť (platiteľ DPH), naša činnosť spočíva v tom, že navrhujeme a zároveň vyrábame výrobky – športové odevy vlastnej značky, ktoré potom predávame vo vlastnom e-shope.
V záujme svojej vlastnej reklamy a propagácie našich výrobkov vyhlasujeme na našich stránkach pre zákazníkov súťaž a výherca súťaže od nás obdrží náš konkrétny výrobok napríklad v hodnote 60 € s DPH.

Je to cena výrobku v predajnej cene – cena v našom e-shope. Keď náš výrobok odovzdáme výhercovi takejto súťaže:
1) Sme povinní odviesť DPH, aj keď ide o formu prezentácie firmy za účelom podpory predaja?
2) Ak áno, čo je pre nás základ dane pre výpočet DPH ? Predajná cena t. j. 50 € (50,00 ZD +10,00 DPH = 60,00 €) za ktorú výrobok predávame v e-shope alebo naša skladová cena ktorá je 16,57 € bez DPH (obstarávacia cena výrobku)?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom