Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dotácia na nájomné a nesprávny výpočet zo strany MH SR doplnok


Môžem ešte doplniť, prosím k mojej otázke, ďalšiu možnosť, riešenie?

Klient prišiel ešte s možnosťou, že vystaví dobropis nájomcovi za január vo výške 45 EUR plus DPH s dátumom dodania kedy sme sa dozvedeli o jeho výške t.j. február 2021 .
Vystavíme mu dobropis na sumu 45 EUR plus DPH a vrátime mu celú sumu 1350 + 45, čo je 1.395 eur… lebo dotácia nie je naša, nič si nenecháme a nájomca bude mať viac eur, či to bude prosím Vás v poriadku?

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Ailina Hanková

Poradenstvo poskytované v súvislosti s účtovníctvom, ako aj posúdením daňovej uznateľnosti nákladov (výdavkov), pripočítateľných a odpočítateľných položiek k základu dane a určenia základu dane fyzických / právnických osôb. Zastrešuje taktiež posúdenie predmetu dane, určenia miesta dodania tovaru / služby, vzniku daňovej povinnosti a postupov vyplývajúcich zo zákona o DPH.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom