Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodanie tovaru s pridanou službou do krajín EU


Slovenská s.r.o. (platiteľ DPH), ktorej materská spoločnosť je americká spoločnosť, nakupuje tablety a počítače od nemeckej pobočky (materská spoločnosť je rovnako tá istá americká spoločnosť). Na Slovensku do nich nainštaluje programy a aplikácie podľa požiadaviek zákazníka a takto ich posiela potom do Nemecka, Rakúska, prípadne iných krajín EÚ. Faktúry bude slovenská s.r.o. vystavovať pod slovenským IČ DPH a ide v tomto prípade o prenos daňovej povinnosti alebo o dodanie oslobodené od DPH?

Zároveň by som sa chcela opýtať, či je slovenská s.r.o. povinná si na uvedené tablety, počítače dať nejakú maržu alebo nie je to nutné, nakoľko ide o obchody v rámci skupiny americkej matky?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom