Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodanie strojov z Nemecka a DPH


Firma zakúpila 2 stroje z Nemecka. Hodnota týchto strojov je vo výške 66 460,- EUR, dátum dodania podľa faktúry: 31.08.2021. Následne na to firma kúpila ďalšie 2 stroje vo výške 66 460,- EUR, dátum dodania podľa faktúry 20.9.2021.

Stroje boli dopravené z Poľska (kde si ich dala vyrobiť firma z Nemecka) prepravnou spoločnosťou dňa 27.09.2021. Spoločnosť obidve dodávateľské faktúry za dodávku strojov obdržala po urgencií klientom až 01/2022. Moja otázka znie kedy vzniká daňová povinnosť pri takejto dodávke? Firma stroje zaradila do užívania až v 10/2021.

 

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom