Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dobropis za vyplatenie bonusu.


Slovenská prepravná spoločnosť A (platca DPH), ktorá nakúpila od slovenských dodávateľov-predajcov B nákladné pneumatiky MICHELIN v mesiaci máj/23-edícia 2023.1, júl/23-edícia 2023.2 a zaregistrovala sa do Akcie predaja pneumatík, ktorú organizovala spoločnosť z Poľska od ktorej predajcovia B nakúpili pneumatiky. Poľská spoločnosť vyplatila bonus za nakúpené pneumatiky spoločnosti A, na základe dobropisu. Na dobropise je uvedená IČ DPH poľskej firmy, ktorá finančný bonus vyplatila a zároveň čísla faktúr slovenských predajcov B, od ktorých tieto pneumatiky nakúpila spoločnosť A. Podlieha tento bonus samozdaneniu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom