Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Darovaná nehnuteľnosť a jej následné darovanie


Fyzická osoba – nepodnikateľ dostala v máji 2023 darom nehnuteľnosť od svojej mamy – szčo, platiteľky DPH, ktorá ju mala zaradenú v obchodnom majetku (nehnuteľnosť bola plne odpísaná v roku 2015, účtovná aj daňová zostatková cena je 0,- Eur). Syn – fyzická osoba nepodnikateľ sa ju rozhodol darovať do vlastnej s.r.o. v decembri 2023. V akej účtovnej a daňovej cene má danú nehnuteľnosť zaradiť do s.r.o.? Vznikne u jeho matky nejaká daňová povinnosť z titulu darovania nehnuteľnosti?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom