Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňové priznanie podané po vykonanom ročnom zúčtovaní


Zamestnanec si požiadal o ročné zúčtovanie dan a zamestnávateľ mu vyplatil preplatok vo výške 134,20 €. Teraz sme zistili, že zamestnanec mal v roku 2021 aj príjmy z prenájmu a podávame daňové priznanie typu B. Daňové priznanie podávame ako riadne? Kde v daňovom priznaní vysporiadame preplatok, ktorý mu už zamestnávateľ vyplatil, nijako to do tlačiva DP nevieme dostať. V potvrdení o zdaniteľných príjmoch FO je preddavok 720,73 € a do riadku 131 zrazený preddavok na daň dám už sumu preddavkov zníženú o preplatok 134,20 €, ktorý mu bol po vykonaní ročného zúčtovania vrátený?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom