Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Daňové opravné položky k nepremlčaným pohľadávkam


Prevzali sme účtovníctvo spoločnosti, a zistili sme, že spoločnosť eviduje nepremlčané pohľadávky, ku ktorým by mohla v minulosti tvoriť daňovú opravnú položku /20, 50, aj 100%/. Keďže uzatvárame rok 2020 v predĺženej lehote na podanie DP PO, prosím, môžeme túto tvorbu daňových opravných položiek k nepremlčaným pohľadávkam „dotvoriť“ do roka 2020 prvýkrát už vo výške, ako sú uvedené dni splatnosti v ustanovenia § 20 ods. 14 zákona o dani z príjmov?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom