Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Cestovné a stravné náhrady a ich paušalizácia


Ak má zamestnanec uvedené v PZ – miesto výkonu práce adresu trvalého bydliska (montéri) a z rozhodnutia vedenia spoločnosti a vypracovanej smernice sa od zamestnanca nevyžaduje vyhotovený CP, takémuto zamestnancovi sa prepláca stravné v zmysle Opatrenia MPSVaR ako pri pracovnej ceste v rozsahu 5-12 hodín v mesačnej mzde. Bude takýto náklad (bez CP, ale v zmysle smernice) daňovo uznaný z pohľadu Finančnej správy ? IP takéto riešenie pri kontrole akceptoval.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom