Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Centové zaokrúhľovanie na faktúre


Obdržali sme faktúru od dodávateľa za materiál v hodnote 258,60 EUR + DPH 51,72 EUR, plus zaokrúhlenie -0,02 EUR, celkom 310,30 EUR. Faktúra bola uhradená v hotovosti, na dobierku v sume 310,30 EUR. Zaokrúhlenie, ktoré je vyčíslené priamo na faktúre môžeme považovať sa vedľajšie náklady súvisiace s obstaraním, a teda pri účtovaní na účet 501 priamo ponížiť sumu 258,60 EUR o 0,02 EUR alebo musíme túto sumu zaokrúhlenia zaúčtovať extra na účet 648?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom