Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Auto v majetku firmy a jeho používanie „inou“ osobou.


Spoločník a konateľ sro strana jedna a SZČO strana druhá, spriaznené osoby vykonávajúce spolu geodetickú činnosť. SRO má už odpísané auto a sro ho chce “ poskytnúť na činnosti, ktoré SZČO pre ňu robí“, ale nie na základe nájomnej zmluvy, aby si nezvyšovala výnosy, ale tak, že SZČO pre ňu robí, čo jej aj fakturuje, ale aby to auto v majetku sro zostalo a robila na ňom náklady SZČO pre sro.. Je to daňovo uznaný náklad a na základe akej zmluvy?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom