Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zrážková daň u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorý je spoločníkom / konateľom s. r. o.


Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti – lekár – vykonáva poradenskú činnosť cez svoju s.r.o., čiže je tam konateľ. Držiteľ – zahraničná osoba mu posiela financie na základe mandátnej zmluvy, teda poskytovateľ zastúpený svojou s.r.o. má príjmy zo zahraničia, ktoré podliehajú zrážkovej dani. Je povinná s.r.o. vyplatiť konateľovi túto odmenu a odviesť zrážkovú daň alebo môže tieto financie nechať v s.r.o. na jej rozvoj a iba odviesť zrážkovú daň podľa metodického pokynu?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom