Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zdanenie neuhradených pohľadávok u SZČO


SZČO v roku 2022 dodával služby iba 1 odberateľovi. V priebehu roku ukončil spoluprácu. Odberateľ mu neuhradil posledné 3 faktúry v celkovej výške cca 7 000 € (vrátane DPH) a s najväčšou pravdepodobnosťou ani nehradí. Živnostníkovi zatiaľ vychádza za rok 2022 strata. Môžem mu v rámci daňového priznania tieto neuhradené pohľadávky zahrnúť do zdaniteľných príjmov? Po ich zahrnutí do príjmov bude výsledkom taktiež strata (nie moc vysoká), resp. celkom nízky základ dane. Môžem takto postupovať alebo mi pri prípadnej kontrole z DÚ môže niekto vyčítať, že som postupovala špekulatívne?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom