Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Zaúčtovanie oceniteľných práv


Firma vytvorila profesionálne kampaňové videá + portál (pre manažérske kurzy). Dodávateľsky bola dodaná časť projektu (fakturácia) doteraz účtované 041/321. Časť vytvoril svojou vlastnou činnosťou konateľ – spoločník firmy. Túto svoju činnosť ohodnotil určitou sumou. Otázka je ako zaúčtovať, resp. či je možné bez nejakého znaleckého posudku určiť túto hodnotu, ktorú on vložil (041/???) Následne by som zaradila 014/041. Je to takto správne? Dodávateľsky sa jedná o sumu 65000,- a konateľ-spoločník ocenil svoju „prácu“ na cca 100000,-…

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mária Cvečková, CA

Zahŕňa odpovede na otázky týkajúce sa účtovných postupov (verného a pravdivého zobrazenia skutočností, ktoré sú predmetom účtovníctva) a správneho vykazovania skutočností v účtovnej závierke.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom