Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Výkup katalyzátorov


Spoločnosť, platiteľ dph vykupuje od občanov /na ulici/ staré katalyzátory, ktoré následne predá do zahraničia. Občanom za „tovar“ aj zaplatí, len nemá ich identifikačné údaje, aby mohol vystaviť „účtovný doklad“ pre účely uplatnenia daňových nákladov. Dokonca občania takýto náhodný príjem ani nemienia zdaňovať. Je prosím nijaká legálna forma, ako dostať tieto nákupy do daňových nákladov, lebo teraz predaj-výnosy sú bez nákladov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom