Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov za rok 2023


Podal som za rok 2023 ako SZČO daňové priznanie, v ktorom som si neuplatnil ako výdavok žiadne zaplatené odvody počas roka 2023, kvôli vyššiemu základu dane pre účel daňové bonusu na deti. Moja otázka znie, či ZP vypočítavajú základ na RZZP ako (základ dane + uhradené odvody, aj keď nie sú uvedené v DP) / 1,486 , alebo je to iba základ dane z DP/1,486 ? Ak platí uhradené odvody, tak sú to odvody SP aj ZP? Odkiaľ majú informáciu o uhradených SP odvodoch?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Vladimír Ozimý

Daňový poradca a odborník na dane a účtovníctvo s dlhodobou praxou vo svojich spoločnostiach Atomgroup s.r.o. a Tax-home s r.o. Skúsený lektor v oblasti daní a účtovníctva.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom